Aşı Uygulaması

Ulusal ve Özel Aşılar

Sunduğumuz Hizmetler

✔ Çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgili tüm rahatsızlıklar 

✔ Yeni doğan, süt çocuğu ve çocukluk dönemi takibi

✔ Ücretsiz devlet aşı uygulamaları

✔ Özel aşı uygulamaları

✔ Nebüler ilaç uygulaması

✔ İntravenöz ilaç ve sıvı tedavileri

✔ Beslenme takibi

✔ Tüm laboratuvar tetikler

 

Hizmetlerimiz


1- Sağlıklı Çocuk Takibi; Doğumun ardından ilk 1. ve 2. haftada, sonrasındaki 0-12. ay arası ayda bir, 1-2 yaş arası 3 ayda bir, 2 yaşından sonrada 6 ayda bir yapılan sağlam çocuk muayenelerinde, çocuğun büyümesi (boy, kilo baş çevresi), gelişmesi ve fiziksel muayenesi değerlendirilir. Bu takipler sayesinde bebeğinizin aşıları Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri doğrultusunda yapılır ve koruyucu hekim danışmanlığı verilir. Aynı zamanda bebeklerinizin fiziksel sosyal ve psikolojik gelişimleri izlenir.

2- Aşılar; Kliniğimizde hem aile sağlığı merkezlerinde yapılan hem de yapılmayan tüm çocukluk aşıları uygulanmaktadır. Buna rutin yıllık grip aşısı, rotavirüs ishal aşısı, meningokok aşısı, HPV (rahim ağzı kanser aşısı), ve diğer tüm çocukluk çağı aşıları da dahildir.

3- Check up muayeneler; Anasınıfına başlamayla beraber yıllık check up muayene (4 yaşından itibaren) ve adolesan check up muayeneleri (10-16 yaş) hizmetleri verilmektedir.

4- Çocukluk çağı hastalıklarında tanı, teşhis ve tedavisi hızlı etkili bir şekilde yönetilmektedir. Ateşli hastalıklardan solunum yolu enfeksiyonlarına, mide bağırsak sitemi hastalıklarından idrar yolları ve böbrek sorunlarına, nörolojik hastalıklardan kan hastalıkları ve çocuk alerji sorunlarından yenidoğan hastalıklarıyla bağlantılı olan şikayetlerde ilgili testler yapılarak tedavileri düzenlenmektedir. İhtiyacı olan hastalara serum takılarak sıvı tedavisi, damar içi ilaç uygulaması, nebüler buhar tedavisi uygulanmaktadır.

5-Yeni doğan bebek bakımı, beslenmesi ve emzirme danışmanlığı verilmektedir.